Festival Programı

Luma Kısa Film Festivali 17-20 Ekim 2023 tarihlerinde Yeditepe Üniversitesi’nde gerçekleştirilecektir. Festivalde kısa film yarışmasında ilk ona giren kısa filmler ve Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin kısa film seçkisi seyirciyle buluşacaktır. Ayrıca dört gün boyunca sinemacılarla atölye çalışmaları ve söyleşiler gerçekleştirilecektir.

kamera

Sizleri Neler

Bekliyor Olacak

Söyleşiler

Festival kapsamında gerçekleştirilecek söyleşilerle, öğrenciler sinema endüstrisinin usta isimlerinin deneyimlerini ve önerilerini ilk ağızdan duyma ve dilediklerini sorma fırsatını yakalayacaklar.

KISA FİLM GÖSTERİMLERİ

Yeditepe Üniversitesi Kayışdağı Kampüsü'nde 24-25-26-27 Ekim tarihlerinde dört gün boyunca kısa film seçkisinde bulunan filmlerin gösterimleri gerçekleştirilecektir. Bu sayede öğrencilerin kısa film kültürlerine katkı sağlamak aynı zamanda filmin yönetmenlerini ise filmleriyle seyirciyle buluşturmak amaçlanmaktadır. Yeditepe Üniversitesi öğrencileri seçkide gösterilen kısa filmleri oylayacak ve bu oylamalar sonucunda en yüksek oyu alan kısa filme "İzleyici Ödülü" verilecektir.

ATÖLYE ÇALIŞMALARI

Alanında yetkin profesyoneller tarafından verilecek bu atölyelerle öğrencilerin teknik bilgilerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda görüntü yönetmenliği atölyesi ve senaryo atölyesi gerçekleştirilecektir.

GALA GECESİ ve ÖDÜL TÖRENİ

Bu törende yarışmalarda ödüllerini kazananlara ödülleri takdim edilecek ve kısa film yarışması jürisi tarafından seçilmiş "En İyi Kısa Film" ve Yeditepe Üniversitesi öğrencileri tarafından verilen "İzleyici Ödülü"nü kazanan filmlerin gösterimleri gerçekleştirilecektir.