Yarışma Kategorileri

kisa-film

Kısa Film Senaryo Yarışması

Öğrencilerin senaryo yazmasını ve kısa film üretmesini teşvik etmek için festival kapsamında Kısa Film Senaryo Yarışması gerçekleştirilecektir. Öğrenciler senaryo yarışmasına kısa film senaryoları ve proje dosyaları ile başvurulabilecektir. Yarışmada herhangi bir konu ve tür sınırlaması yoktur. Başvurular 3 Eylül 2023 Pazar gün bitimine kadar online olarak yapılabilir. Başvuruların değerlendirilmesi iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. İlk aşamada Yeditepe Üniversitesi akademisyenleri ve Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından bir ön eleme yapılacak ve seçilecek 10 kısa film projesi ana jürinin değerlendirilmesine sunulacaktır. İkinci aşamada seçilen 10 kısa filmin senaristi ve yönetmeni ana jüriye Festival Yönetimi Tarafından Tarihler Duyurulacak tarihte  Yeditepe Üniversitesi’nde sunumlarını gerçekleştireceklerdir. Ana jüri proje dosyaları ve sunumları değerlendirerek 3 kısa film projesini ödüllendirecektir. Ödüller kısa filmlerin çekilebilmesi için şartlı destek olarak verilecektir. Yarışmayla ilgili detayları yönetmeliğimizde okuyabilirsiniz. 

Son Başvuru Tarihi: 3 Eylül 2023 Pazar

Ön Elemeyi Geçen Kısa Film Projelerinin Açıklanması ve Ana Jüriye Gönderilmesi: Festival Yönetimi Tarafından Tarihler Duyurulacak

Ödül Kazanan 3 Kısa Film Projesinin Açıklanması: 20 Ekim

 

uzun-metraj

Uzun Metraj Senaryo Yarışması

Öğrencilerin senaryo yazmasını teşvik etmek için kısa film senaryo yarışmasının yanı sıra uzun metraj senaryo yarışması da gerçekleştirilecektir. Uzun metraj senaryo yarışmasına sadece öğrenciler başvurabilmektedir. Başvurular 3 Eylül 2023 Pazar gün bitimine kadar online olarak yapılabilir. Başvurular ücretsiz olup herhangi bir tür ve konu kısıtlaması yoktur. Başvuruların değerlendirilmesi ana jüri tarafından gerçekleştirilecektir. Jüri tarafından bir uzun metraj senaryosu ödüllendirilecektir. Yarışmayla ilgili detayları yönetmeliğimizde okuyabilirsiniz. 

Son Başvuru Tarihi: 3 Eylül 2023 Pazar

Ödülün Açıklanması: 20 Ekim  (kapanış töreni)

film-seckisi

Kısa Film Yarışması

Kısa film üretimini teşvik etmek, ödüllendirmek ve yılın en kısa filmlerini bir seçkide izleyici ile buluşturabilmek için festival kapsamında bir kısa film yarışması düzenlenmektedir. Yarışmaya sadece öğrencilerin ürettiği kısa filmler başvurabilecektir. Başvurular ücretsiz olup herhangi bir tür ve konu kısıtlaması yoktur. Başvurular 3 Eylül 2023 Pazar gün bitimine kadar online olarak yapılabilir. Başvuruların değerlendirilmesi iki aşamalı olarak gerçekleştirilecektir. İlk aşamada Yeditepe Üniversitesi akademisyeleri ve Yeditepe Üniversitesi Sinema Kulübü tarafından bir ön eleme yapılacak ve seçilecek 20 kısa film ana jürinin değerlendirilmesine sunulacaktır. İkinci aşamada ana jüri kısa film seçkisine girecek en iyi 10 kısa filmi belirleyecek ve bu filmler arasından belirlediği bir kısa filme “En İyi Kısa Film Ödülü” verilecektir. Seçkideki 10 kısa filmin gösterimleri festival kapsamında gerçekleşecek ve bu gösterimler için filmin hak sahiplerine gösterim ücreti ödenecektir. Ayrıca seçki içerisindeki filmler gösterimlerden sonra Yeditepe Üniversitesi öğrencileri tarafından oylanacak ve bir filme “İzleyici Ödülü” verilecektir. Yarışmayla ilgili detayları yönetmeliğimizde okuyabilirsiniz. 

Son Başvuru Tarihi: 3 Eylül 2023 Pazar

Seçkiye Giren 10 Kısa Filmin Açıklanması: Festival Yönetimi Tarafından Tarihler Duyurulacak

Seçkiye Giren Filmlerin Gösterim Tarihleri: Festival Yönetimi Tarafından Tarihler Duyurulacak

Ödül Kazanan Kısa Filmlerin Açıklanması: 20 Ekim (kapanış töreni)