KISA METRAJ SENARYO YARIŞMASI ÖDÜLLERİ

  • Üç projeye "En İyi Senaryo Ödülü" ve senaryoların çekilebilmesi için 20.000'er TL maddi destek

KISA FİLM YARIŞMASI

KISA FİLM YARIŞMASI

Ana Jüri:

Çok Yakında duyurulacak.

Ön Eleme Jürisi:

Çok Yakında duyurulacak.

Ödüller:

  • "En İyi Kısa Film Ödülü" 15.000 TL
  • Yeditepe Üniversitesi öğrencilerinin belirleyeceği bir filme "İzleyici Ödülü"  10.000 TL
  • Ana jüri gerekli gördüğü takdirde 10.000 TL mansiyon ödülü

UZUN METRAJ SENARYO YARIŞMASI ÖDÜL

 

  • "En İyi Senaryo Ödülü"  20.000 TL

UZUN METRAJ SENARYO YARIŞMASI ANA JÜRİ

photo

ALİ AYDIN

1981 İstanbul doğumlu olan Ali Aydın 2003 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat Yönetimi bölümüne birincilikle girdi. “Son Osmanlı Yandım Ali”, “Ihlamurlar Altında”, “Yol Arkadaşım”, “Canım Ailem” ve “Ejder Kapanı” gibi çeşitli dizi ve sinema filmlerinde reji asistanlığı yaptı. 2009 yılında senaryosunu yazdığı “Küf” isimli sinema filmiyle 69. Venedik Film Festivali’nden en iyi ilk filme verilen ‘Geleceğin Aslanı Ödülü’nün sahibi oldu. Bunun yanı sıra 30’dan fazla uluslararası film festivalinde izleyici ile buluştu ve birçok önemli ödül kazandı. İlk sinema filminin ardından “İstanbullu Gelin”, “Vatanım Sensin” ve “Çarpışma” dizilerinin senaristliğini üstlendi. İkinci uzun metraj filmi “Kronoloji” Dünya Prömiyerini Busan Film Festivali’nde yapan film, Varşova, Santa Barbara, Goa Film Festivali gibi birçok önemli festivalin resmi seçkisinde yer aldı. Ali Aydın, yeni uzun metraj film projesi “Kompleks”’in çalışmalarına devam etmektedir.

photo

GÖKHAN HORZUM

1975 Karaman doğumlu Gökhan Horzum, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilimler ve Uluslararası İlişkiler bölümü mezunudur. Kariyerine “İkinci Bahar” adlı ünlü Tv dizisinin yazar ekibinde stajyer olarak çalışmaya başladı. Profesyonel olarak senaryosunu yazdığı ilk dizi “Yeter Anne” oldu. Bunu “Bir İstanbul Masalı” “Yağmur Zamanı” “Fırtına” “Bebeğim” “Kavak Yelleri” “Güneşi Beklerken” “Kiraz Mevsimi” "Çukur" takip etti. 2013 yılında vizyona çıkan “Arkadaşlar Arasında” filminin senarist, yönetmen ve yapımcısıdır. “Sabaha Karşı Sayanora” 2015 yılında yayımlanan ilk kitabıdır. Bugünlerde Show Tv’de yayınlanan "BABA" adlı televizyon dizisinin senaryosunu yazmaktadır.

 

photo

HAKAN BONOMO

1985 İzmir doğumlu olan Hakan Bonomo İzmir Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun oldu. Ardından İstanbul’a taşındı, Sabancı Üniversitesi’nde işletme okudu. Kısa film senaryoları yazmaya başladı. Mezun olduktan sonra iki yıl sağlık sektöründe ürün uzmanı olarak çalıştı. Bu sırada dizi ve film senaryoları yazmaya devam etti. 2014’te Fox Tv’de yayınlanan “Kiraz Mevsimi” dizisiyle dizi yazarlığına başladı. Adı “Mutluluk”, “Seviyor Sevmiyor”, “Yüz Yüze”, “Söz”, “Yarım Kalan Aşklar”, “Maraşlı”, “İlk ve Son”, “Sen Yaşamaya Bak”, “Ah Belinda”, “Star” dizilerinin senaristliğini yaptı. Aile isimli dizinin senaryosunu yazmaktadır.